Wit scherm tijdens fotosessie

Heb jij een wit scherm tijdens een fotosessie en kun je niet verder? Dit betekend dat de camera niet scherp kan stellen (vaak omdat er te veel licht in de lens schijnt)

Stap 1

  1. Klik daarna rechtsboven op het witte (daarom nu onzichtbare) slot-icoontje.
  2. Voer de toegangscode 2182 in.
Lukt dit niet? Start de photobooth opnieuw op door de stekker eruit te trekken of om de stroomknop van de tablet (achter de printer) 5 seconden in te drukken.
  • Start de photobooth opnieuw op en ga naar stap 2.3

STAP 2

  1. Links bovenin, naast de naam van het geopende event, zie je een pijltje naar beneden. Klik hierop.
  2. Selecteer in het dropdownmenu ‘Go to saved events’.
  3. Zoek jouw event in de lijst. Als het goed is, zie je nu ook jouw juiste fotoframe en startscherm erbij staan.

Stap 3

Maak het plexiglas plaatje schoon met een doekje, zorg ervoor dat er geen lamp / zon in de lens schijnt.

Stap 4

Klik linksboven op ‘Sort by date’ → kies jouw event → klik rechtsboven op ‘Launch event’.

Stap 5

Je kunt weer foto's maken!

Storing voorkomen
De photobooth kan vastlopen door overbelasting door te snel achter elkaar op het touchscreen scherm te drukken. Storing kan voorkomen worden door pas het op scherm te drukken als er staat "Raak het scherm aan om te starten".

Probleem nog niet verholpen?

Zijn de problemen nog niet opgelost stuur dan een whatsapp bericht met de foutmelding of het probleem naar : 071-2340333 en we nemen zo spoedig mogelijk contact op.